Agnihotra

 

Uzdrawianie oczyszczającym ogniem Agnihotry.

 

Agnihotra jest leczniczym, oczyszczającym ogniem ofiarnym, palącym suszony, czysty krowi nawóz, paliwem jest klarowane masło, a uzupełnieniem energetycznym jest niełuskany ryż.

 

Agni – ogień                     Hotra – ofiara, poświęcenie

 

Agnihotrę pali się w miedzianych piramidkach, jak i na dworze w wykopanym dołku w kształcie piramidy otoczonym jednym kręgiem kamiennym.

 

W miejscach regularnego palenia Agnihotry, ludzie są odporniejsi, zdrowsi ich zycie jest harmonijne i szczęśliwe. Palenie ognia wyzwala ogromną ilość energii duchowej i uzdrawiającej. Agnihotra odnawia komórki mózgowe, ożywia skórę, oczyszcza krew, neutralizuje działanie patologicznych bakterii, a dym Agnihotry gromadzi cząstki szkodliwego promieniowania energetycznego i neutralizuje jego negatywne oddziaływania.

 

Agnihotrę zapala się około dwie – trzy minuty przed wschodem albo zachodem słońca tak, by się na czas rozpaliła. Gdy paliwo zapali się silnym ogniem, rozpocznij mantrę. Mantra to zespół słów dających dźwięk o specjalnych wibracjach. Inna jest na powitanie słońca, inna na jego pożegnanie. W czasie palenia Agnihotry nie należy rozmawiać, gdyż zakłóca to przepływ energii. Piramidki nie należy czyścić, nie myć, najwyżej usunąć z niej drewienkiem z brzozy, pozostałości. Do rozpalania ognia stosuje się cienkie, brzozowe patyczki. Mogą one być również z innych drzew leczniczych, z wyjątkiem mających kolce lub wydających gorzkie czy trujące owoce

agnihotra_3

agnihotra_3

agnihotra_2

agnihotra_2

agnihotra_1

agnihotra_1
Zobacz wszystkie | Strony:
 • Miedziany komplet narzędzi do Agnihotry

  agnihotra_komplet

   

  Agnihotraset – komplet, niezbędnych przyborów do przeprowadzenia rytuału „świętego ognia” czyli palenie Agnihotry. Komplet ten składa się z ....

   

  Cena:354.00»299.00PLN
 • Agnihotra, paliwo dla ognia

  agnihotra

   

   

  Agnihotra Dhoop proponowana jest w opakowaniach, w których znajdują się 5 – 6 krazków dhoop, co stanowi około +/- 200 g.  Agnihotra to suszony,czysty biologicznie,krowi nawóz.

   

  Cena:19.90PLN
 • miedziany kubek do Agnihotry

  miedziany kubeczek_1.jpg

   

  Miedziany kubeczek jest niezbędny do prowadzenia rytuału ognia Agnihotry. Kubeczek jest około 6 cm wysoki i średnicy 8 cm, a wykorzystywany jest do przechowywania płynnego Ghee.

   

  Cena:49.00PLN
 • miedziany talerzyk do Agnihotry

  agnihotra

   

  Miedziany talerzyk do ryżu, służy do wymieszania miedzianą łyżeczką ryżu z Ghee tuz przed rytuałem Agnihotry. Średnica talerzyka wynosi 8 cm a wysokość około 2,0 cm.

   

  Cena:29.00PLN
 • miedziana łyżeczka do Agnihotry

  piramidka_miedziana_do_agnihotry

   

  Miedziana łyżeczka potrzebna do rytuału Agnihotry, Narzedzie to jest o długości około 13 cm i wykorzystywane jest do przygotowywania ryżu i Ghee przed rytuałem ognia Agnihotry.

   

  Cena:24.00PLN
 • miedziane szczypce do Agnihotry

  miedziane szczypce_1.jpg

   

  Miedziane szczypce potrzebne do rytuału Agnihotry. Wymiary szczypiec wynoszą: długość 19 cm szerokość 12 mm.

   

  Cena:42.00PLN
 • Podstawka miedziana do palenia Agnihotry

  rytuał_agnihotry

   

  Podstawka jest potrzebna dla miedzianej piramidki do rytuału palenia ognia Agnihotry. Podstawka jest dopasowana tak, by piramidka się nie wywróciła.

   

  Cena:59.00PLN
 • Piramidka miedziana do Agnihotry

  miedziana_piramidka_do_agnihotry

   

  Piramidka potrzebna do rytuału Agnihotry, wykonana z miedzi, pełni rolę paleniska do agnihotry i różnych ziół, np. szałwi. Miedz jest jakby pomostem do bardzo delikatnych poziomow energetycznych. Szerokość piramidki wynosi około 15,5 cm.

   

  Cena:180.00PLN
Zobacz wszystkie | Strony:
 • Dodaj link do:
 • facebook.com