Miseczki dźwiękowe z serii Zen Koan, 12 cm

Misy dźwiękowe tybetańskie i nepalskie

misa nepalska
misa nepalska
Cena:180.00PLN

 

 

Misy dźwiękowe z serii Zen Koan, 12 cm

 

Te miseczki zrobione są z siedmiu metali szlachetnych, niestety nie można ich zrobić ręcznie. Najpierw roztapia się metale i miesza się w odpowiednich proporcjach, następnie z powstałego stopu tworzy się rozwalcowane arkusze, z których przy pomocy odpowiednich form robione są misy Zen Koan. Na koniec obróbki, szlifuje się je i poleruje.

 

Miseczki dźwiękowe z serii Zen Koan, zwane również miseczkami Reiki, mają duże zastosowanie w różnego rodzaju świątyniach w Japonii i Chinach w rytuałach uzdrawiania. Misy te mają jasny, krystaliczny i kojący dźwięk, uwielbiany również przez dzieci.

 

Miseczki można stosować pojedynczo, jak i w dowolnych zestawach. Jeżeli stoją miseczki w jednym rzędzie, to po uderzeniu jednej miseczki, wibracje i to przejmują pozostałe.

 

Proponowane misy dźwiękowe Zen, posiadają wysoką jakość ich wykonania i są wykorzystywane do wszelkiego rodzaju rytuałów medytacji, oczyszczania i uzdrawiania. Cieszą się one dużym upodobaniem praktyków stosujących japońskie sztuki uzdrawiania, np. Reiki.

 

średnica misy około 12 - 12,5 cm

waga między 490 - 495 g.

 

Misy Tybetańskie i Nepalskie - czasami zwanymi misami himalajskimi. Ich historia sięga kilku tysięcy lat wstecz. Były używane jako przedmioty do rytuałów. Obecnie używa się ich jako instrumenty wspomagające medytację, masaże, uleczanie, tworzenia muzyki, jak i pracy z czakrami, relaksacji. Misy tworzą harmonijne drgania dźwiękowe o częstotliwości "AUM" lub "OM". Ta częstotliwość dźwięku bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania te, między innymi, angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości, likwidują stres, dźwięk mis pomaga w leczeniu negatywnych skutków chemioterapii, likwiduje zespól przewlekłego zmęczenia i pomaga w leczeniu depresji. Osoby poddane terapii misami, odczuwają poprawę pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również leczenie bezsenności.

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com