Misa dźwiękowa, Saraswati Buddha, grawerowana, 27 / 28 cm

Misy dźwiękowe tybetańskie i nepalskie

misa grajaca
misa grajaca
  • misa grajaca
  • misa grajaca
Cena:1290.00PLN

 

 

Misa dźwiękowa, Saraswati Buddha, grawerowana, 27 / 28 cm

 

Misa ta jest prawdziwym rękodziełem. Jest ręcznie wykonana i grawerowana w tybetańskie, buddyjskie symbole mantry wraz z portretem postaci Saraswati Buddy, bogini ochrony i wsparcia kreatywności. Misa ta charakteryzuje się grubą warstwą ścianek, o ładnym wypukłym kształcie z lekko płaskim dnem. Grawery znajdują się na zewnętrznej części misy. Natomiast grawery buddyjskich symboli nadają misie dodatkowo mocniejszy dźwięk, w dodatkowym wymiarze, co wspomaga rozwój prawej półkuli mózgu. Te dźwięki są niezastąpione w celu doprowadzenia do balansu, rozwoju kreatywności, lepszej pracy prawej półkuli. Przy użyciu tej misy powinno się zastosować mantry Buddy Saraswati "Om Saraswati Hum". Oprócz tego misa ta może być używana do każdej innej medytacji lub innego rytuału.

 

Misy z grawerami pochodzą z trzech serii: medyczna Buddha, Tara Buddha i Saraswati. Proponowane misy z grawerem posiadają bardzo wysoką jakość ich wykonania i są wykorzystywane do wszelkiego rodzaju technik uzdrawiających.

 

średnica misy około 28 - 28,5 cm

waga między 2.200 - 2.400 g.

 

Misy Tybetańskie i Nepalskie - czasami zwanymi misami himalajskimi. Ich historia sięga kilku tysięcy lat wstecz. Były używane jako przedmioty do rytuałów. Obecnie używa się ich jako instrumenty wspomagające medytację, masaże, uleczanie, tworzenia muzyki, jak i pracy z czakrami, relaksacji. Misy tworzą harmonijne drgania dźwiękowe o częstotliwości "AUM" lub "OM". Ta częstotliwość dźwięku bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania te, między innymi, angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości, likwidują stres, dźwięk mis pomaga w leczeniu negatywnych skutków chemioterapii, likwiduje zespól przewlekłego zmęczenia i pomaga w leczeniu depresji. Osoby poddane terapii misami, odczuwają poprawę pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również leczenie bezsenności.

 

Proponowane misy wytwarzane są ręcznie ze stopu 5 - 12 metali. Najczęstszymi stosowanymi metalami są miedz, cynk, cyna, żelazo, ołów, złoto, srebro, Każdy pierwiastek wykorzystany do stworzenia misy niesie ze sobą określoną symbolikę i frekwencje wibracji, jak i nadaje jej unikalne brzmienie. Misy są ręcznie młotkowane z 4 do 5 warstw metalu (metalicznego stopu różnych metali). Od ilości warstw metalu wykorzystanych do zrobienia danej misy, zależy jej waga.

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com