kryształ górski - lecznicze zastosowanie

Blog Magii » kryształ górski - lecznicze zastosowanie

2019-01-02 09:04

 

 

 

Nazwa kryształ górski pochodzi od greckiego słowa krystallos = lód. Starożytni Grecy wierzyli, że bezbarwny kwarc jest lodem, który bogowie tak bardzo oziębili, że się nigdy nie stopi.

 

SKŁAD CHEMICZNY

Krzemionka (tlenek krzemu)

 

WŁASNOŚCI FIZYCZNE

Kryształ górski krystalizuje w postaci sześciobocznych słupów; na ich ścianach często występują poprzeczne prążki. Nie wykazuje wyraźnej łupliwości; przełam ma muszlowy, połysk szklisty. Kryształy górskie są na ogół przezroczyste, a jeśli występują w nich wrostki, to są one zwykle dwufazowe (inny kryształ lub ciecz i pęcherzyk gazu).

 

Kryształ Górski to bezbarwny, przezroczysty Kwarc (dwutlenek krzemu), stanowiący powszechny składnik wielu skał na Ziemi. W zależności od domieszek różnych pierwiastków wbudowanych w jego strukturę tworzy liczne odmiany barwne - Ametyst, Cytryn, Kwarc Różowy, Niebieski czy Dymny i inne.

 

W strukturze Kwarcu znajdziemy ogromną ilość wrostków cieczy z pęcherzykami gazu lub wrostków minerałów ilastych (np. Kaolinitu). Efektem tego są liczne wewnętrzne spękania i zjawisko oddzielania się warstw. Kryształ uzyskuje wówczas grę barw na jego powierzchni, wywołaną rozszczepieniem się światła na występach i pęknięciach struktury wewnętrznej kamienia – zjawisko powstawania tej tęczowej feerii nazywa się iryzacją.

Niekiedy Kryształ Górski zawiera w swojej strukturze libelle - pęcherzyki z gazem lub płynem, dla których wypełnieniem bywa kwas węglowy lub roztwór soli. Kryształ Górski wygląda wtedy tak, jakby był wypełniony kroplami wody.

 

Inny efekt szczególnie ceniony w jubilerstwie to występujące w Krysztale wrostki rutylu (Kwarc Rutynizowany). Cały szereg innych minerałów, stanowiących wypełnienia Kwarcu może powodować także efekt tęczowej poświaty Kryształu. Kryształ Górski w dotyku jest zawsze chłodny - dzieje się tak, dlatego, że cechuje go bardzo dobre przewodnictwo cieplne oraz duża pojemność cieplna, co powoduje odczuwalne zimno w dotyku.

 

Właściwości:

 

Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Umożliwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej - w pomieszczeniach, jak i tej pochodzącej od innych ludzi).

Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu. Pojawia się w nas obiektywizm odbioru wydarzeń oraz gotowe rozwiązania dla problemów nas dotykających. Powiększa się zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiara we własne możliwości. Życie nabiera sensu, gdyż posiadamy samoświadomość tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Dzięki oczyszczającej energii Kryształu Górskiego możemy żyć w zgodzie z sobą, innymi ludźmi i naturą.

 

Kryształ Górski wg medycyny niekonwencjonalnej:

 

• Kamień „neutralizator” - zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.

• Łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania.

• Dobrze wpływa na cerę oczyszczając ją z toksyn.

• Stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu.

• Działa zbawiennie na organy wewnętrzne, szczególnie nerki i organy płciowe.

• Wspomaga pracę nadnerczy oraz pobudza płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

 

Otoczaki kamieni naturalnych mogą posiadać drobne rysy i spękania, wynikające z właściwości samych kamieni.

 

Kryształ górski możesz zakupić w naszym sklepie Magia Uzdrawiania, pod linkiem kryształ górski duży kamień surowy lub jako talizman i jako otoczak.

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com