Co to jest afirmacja?

Blog Magii » Co to jest afirmacja?

2014-08-16 20:11
  • metoda_srt
    metoda_srt

 

Afirmacje to z reguły krótkie, pozytywne zdania, które są tak stworzone na poziomie świadomości, by przekonać podświadomość o innym stanie rzeczy niż jest. Afirmacje są potrzebne, by wykasować stary program i wgrać w jego miejsce nowy program, oczywiście na poziomie podświadomości. Ma to na celu poprawienie jakości życia danej osoby. Afirmacje mają na celu pobudzić pozytywne uczucia i zastąpić nimi te negatywne.

 

Jest to fantastyczny sposób na wprowadzenie zmian do swojego życia, szczególnie wtedy kiedy trudno jest już poradzić sobie z istniejącymi problemami. Afirmacje są bardzo praktyczne, a regularne ich zastosowanie rozwiązuje problemy.

 

Zgodnie z prawem przyciągania, człowiek przyciąga do siebie to, na czym skupia swoją uwagę. Każdy zapisuje w swojej podświadomości, w okresie dzieciństwa również niekorzystne wzorce, a w życiu dorosłym podświadomość przypomina sobie o nich. Człowiek uczy się działać automatycznie i często z tego powodu dla siebie niekorzystnie. Te negatywne zapisy w podświadomości można świadomie zamienić na pozytywne. Mając powyższą wiedzę, mamy możliwość świadomej wymiany negatywnych zachowań, programów i wyobrażeń na pozytywne. Należy jednak pamiętać, że istnieją afirmacje pozytywne i negatywne.

 

Większość naszego społeczeństwa afirmuje niestety w negatywny sposób. Do tych negatywnych afirmacji należą następujące przykłady: „..na pewno nie uda mi się..., jestem do niczego..., jesteś głupi...,” itp. Tymi zdaniami kodujemy podświadomość w negatywny sposób. Wszystkie tego typu zdania, to programy i iluzje, z którymi się człowiek utożsamia. Jedynym sposobem, by to zmienić, jest zastosowanie pozytywnych afirmacji.

 

Jeśli myślimy, że cały świat jest brudny, szary i beznadziejny, to w naszym życiu każda rzecz, każda sytuacja będzie brudna, szara i beznadziejna. Podświadomość kojarzy rzeczywistość z brudem i szarością.

 

Każdy program można zastąpić nowym. Do tego służą między innymi afirmacje. To wspaniała umiejętność ludzkiego umysłu, dzięki której cały czas można poprawiać jakość swego życia.

 

W świecie podświadomości nie istnieje poczucie czasu przyszłego jak i przeszłego. Wszystko dzieje się w czasie teraźniejszym. Afirmując „będę bogaty”, przesuwasz w czasie, przesuwasz w nieskończoność realizację tego planu. Stwierdzenie „jestem teraz bogaty” informuje podświadomość, że to już się stało. Stan ten pozwala na realizację afirmacji.

 

Stosując afirmacje należy przywołać w sobie pozytywne uczucia, takie jak radość, zadowolenie, spełnienie... Wtedy są one silniejsze i wyraźnie oddziałują na podświadomość.

 

Układając pozytywne afirmacje, należy unikać słowa „nie”. Podświadomość człowieka nie słyszy wyrazu „nie”. Dlatego, np. afirmując „Nie zapomnij klucza do domu”, podświadomość słyszy w tej afirmacji zapomnij klucza do domu. O wiele korzystniej jest afirmować pozytywną formą: „pamiętaj o zabraniu klucza do domu”.

 

Afirmacje powinno się tworzyć z użyciem własnego imienia. Takie afirmacje mają charakter osobisty i działają bardzo dobrze. Warto je w takiej formie stosować. Można też afirmacjami wprowadzić do podświadomości daną wibrację, np. powtarzając regularnie słowo „zadowolenie”, po pewnym czasie odczuwamy zadowolenie. Podświadomość generuje w ciele fizycznym tego typu wibrację. Jeśli będziesz znał wibracje radości, to słowa staną się niepotrzebne. Wszystko zależy od praktyki.

 

W układaniu afirmacji, należy unikać słów: muszę, nie mogę, potrzebuję, pragnę, gdyż słowa te powodują powstanie poczucie przymusu, ograniczenia i braku. Natomiast lepsze efekty afirmacji będą wtedy, jeżeli afirmacja będzie uzupełniana świadomym czynem, np. afirmowanie „zadowolenia”, wzmacniaj uczuciem zadowolenia, uśmiechem, wygodną pozycją itp. Afirmacja powinna składać się z prostych, krótkich i zwięzłych zdan, zrozumiałych dla ciebie wyrazów, o jednoznacznym znaczeniu, żeby się nie pogubić.

 

Pierwszym zadaniem dla Ciebie, powinno być odkrycie w sobie negatywnego problemu, uświadomienie sobie go i go nazwanie. To jest najtrudniejsze zadanie, ale jeśli dobrze sklasyfikujesz negatywny program, wtedy łatwo będzie tobie ułożyć skuteczne afirmacje. Często samo uświadomienie sobie problemu jest już połową sukcesu. Afirmacje służą właśnie do utrwalenia pozytywnych zmian.

 

Większa część pracy nad rozwiązaniem danego problemu odbywa się na poziomie świadomości. To ona jest odpowiedzialna za rozwiązywanie wszelkich problemów. Bez świadomości i samoobserwacji afirmacje stają się autohipnozą, czyli niekorzystnym i ograniczającym działaniem.

 

Podczas pisania afirmacji należy, obserwować swoje uczucia, pomaga to w zastosowaniu jak najlepszej formy afirmacyjnej. Jeśli znasz już swój negatywny program, który przeszkadza Ci w życiu, możesz ułożyć dla siebie afirmacje.

 

Przykład:

 

  • Określenie problemu: „Moim problemem jest lęk przed pójściem do pracy. Czuję się spięty i zagrożony, gdy mam tam iść. Czuję się nieswojo.”
  • afirmacja brzmi: „Czuję się bezpiecznie i swobodnie w pracy. Jestem całkowicie niezależny i spokojny. To dla mnie bezpieczne i swobodne. moi szefowie są dla mnie mili i przyjemni.”

 

Tak ułożoną afirmację można powtarzać lub pisać, wielokrotnie pod czas dnia, przez min 30 dni. Oczywiście można dłużej, aż do skutku, aż podświadomość zaakceptuje nowe przekonania, że są pewne i trwałe.

 

Na początku stosowania afirmacji, może pojawić się euforia i radość z afirmowania. To bardzo pozytywne, jednak nie oznacza, że nowy program jest już zapisany w podświadomości. Całkowite zapisanie nowego programu pojawia się wtedy, kiedy reakcje na afirmacje są neutralne. Czyli nie ma ani pozytywnych, ani negatywnych emocji.

 

Emocje są poziomem komunikowania z podświadomością. Jeśli podczas pisania lub powtarzania afirmacji, pojawią się jakieś lęki, czy inne negatywne odczucia, warto je zapisać i ułożyć do nich nowe pozytywne afirmacje. Tak przeprowadzona praca z afirmacjami jest bardzo efektywna i daje bardzo dobre efekty całościowej transformacji problemu.

 

Często pojawia się bunt podświadomości przed wprowadzaniem nowego programu, który objawia się poprzez:

 

  • opór przed tym co robimy,
  • niewiarą w efekty naszej pracy,
  • niechęcią,
  • czasem złością,
  • zirytowaniem,
  • a nawet nudą i sennością.

 

Spróbuj odkryć źródła tych oporów, to zapisz je na kartce i stwórz następne afirmacje. Warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze odczucia oporu i zapisywać je. To da nowy materiał do pracy i poznania siebie. Dzięki temu procesowi uporządkujesz wiele rzeczy w swojej podświadomości. Nie przejmuj się swoimi oporami i zniechęceniem, tylko afirmuj do skutku. Afirmacje mają na celu wymianę negatywnych na nowe i pozytywne wzorce zachowań, uczuć i wyobrażeń. Podczas afirmowania pamiętaj o głębokich oddechach i skupieniu się na treści afirmacji. Niestety dla podświadomości, największą wartość mają uczucia i wyobrażenia, nie same słowa.

 

Istnieją różne formy afirmacji, można je mówić do swojego odbicia w lustrze, można je pisać, można je śpiewać. Dobre efekty daje również nagranie własnego głosu i słuchanie nagrania przed snem. Wybierz tą metodę, która według ciebie, jest najlepsza.

 

Istnieją sytuacje, w których afirmacje nie przyniosą oczekiwanych zmian. Mogą być tego różne przyczyny,

 

  • za krótki czas afirmowania
  • treść afirmacji nie była odpowiednio dobrana do problemu
  • brak wiary w działanie afirmacji (powtarzaj wtedy - „ afirmacje, są zawsze skuteczne. zmieniam skutecznie swoje negatywne przyzwyczajenia na pozytywne.”

 

Pamiętaj, że nie ma możliwości, by afirmacje nie zadziałały, nie były skuteczne... człowiek z natury dąży do harmonii, dlatego zmiana na pozytywne programy następuje szybko. Zważając na to, że przez całe życie wpajane są nam niekorzystne rzeczy, trzeba mieć trochę cierpliwości, by zastąpić je świadomie pozytywnymi programami. Dzięki afirmacjom, można zmienić swoje poglądy i wyobrażenia, a w rezultacie swoje całe życie. Ty wybierasz jak chcesz żyć. Afirmacje stanowią doskonałe narzędzie by dokonać zmiany całego Twego istnienia. To są podstawą pracy z umysłem.

 

Powodzenia w pracy z afirmacjami!

 

Krystyna Kwiecinski

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com