Yule, celtyckie Święto Światła 21 grudzien 2013

Blog Magii » Yule, celtyckie Święto Światła 21 grudzien 2013

2013-12-21 18:03

Yule, celtyckie Święto Światła 21 grudzien 2013, idealny czas, na wszelkiego rodzaju rytuały magiczne i precyzowania życzeń.

 

Zanim pojawiły się Święta Bożego Narodzenia, było święto Yule, święto Światła. Jest to czas potężnej magii światła, która zwycięża ciemność. to jest czas nadziei na lepsze jutro.

 

Święto Yuli występuje w tym roku dokładnie w dniu astrologicznej zimy, tj. 21 grudnia. W tym dniu, o godzinie 18:11 ma miejsce astrologiczne przesilenie zimowe. Dzień ten charakteryzuje się najdłuższą nocą i najkrótszym dniem w roku. Dzień ten nazywany jest Świętem Światła. Do dnia 21 grudnia panuje królestwo ciemności, w nocy z 21 na 22 grudnia następuje przesilenie czyli przemiana ciemności w światło, jest to jedno z najważniejszych świąt wiccańskich, od niepamiętnych czasów, wielkie święto celtyckie, germańskie i wikingów.

 

21 grudnia dekoruje się „wiecznie” zielone drzewko, darami ziemi, takimi jak jabłka, orzechy i inne łakocie. Zielone drzewko jest symbolem niepokonanego życia i powinno pozostać w swoim naturalnym środowisku. Natomiast w domu, wieczorem, zapala się jak największą, możliwą ilość świec, jako symbol światła. Świece powinny być koloru białego, srebrnego, złotego, czerwonego i zielonego. Należy zaprosić rodzinę i przyjaciół na wspólna biesiadę, jak i wymienić się prezentami.

Pogańskie święto Yule zostało zaadoptowane dla potrzeb ówczesnego kościoła i dzisiaj nazywa się Wigilia. Tez jest ubierana choinka, jest wieczerza i wymiana prezentów.

 

Reasumując, pogańska choinka jest ważnym symbolem w domach chrześcijan, co oznacza, ze istnieje ciągłość wielopokoleniowej tradycji. Fakt ten potwierdza prawdziwą moc i magię tego święta.

 

Yule jest końcem wszystkiego tego, co jest złe i negatywne, a jednocześnie jest początkiem wszystkiego co dobre i pozytywne. To idealny czas, na rytuały oczyszczania, usuwania złych energii, kończenia czegoś. Od tego momentu jest dobry czas na rytuały aktywacji miłości, poszukiwania nowej pracy, przyciągniecie finansów, jak i rytuały przemiany.

 

Jeżeli masz ochotę, odpraw z okazji świętą Yule prosty rytuał magiczny. Weź trzy świece w kolorze białym, czerwonym i zielonym, białą kartkę papieru i srebrny pisak. W dniu 21 grudnia o godzinie 18:11 ustaw świece w jednym rzędzie, zapal je po kolei, zaczynając od białej, a kończąc na zielonej. Na kartce napisz życzenia, jakie mają się spełnić w przychodzącym roku, następnie wyobraź sobie, że te życzenia już się spełniły. Złóż zapisaną kartkę w kopertę, nakap na nią woskiem z każdej świecy po kolei, zaczynając od białej, kończąc na zielonej, tak jakbyś chciał zalakować powstałą kopertę. Palącym się świecom pozwól spalić się do końca, a zapisaną kartkę przechowuj do następnego święta Yule. Wtedy spal ją, a następnie odpraw ten sam lub inny rytuał.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

autor: Krystyna Kwiecinski

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com