Ho´oponopono

Blog Magii » Ho´oponopono

2022-02-27 13:38
  • hoòponopono
    hoòponopono

 

 

 

 

O Ho´oponopono

 

 

Ho´oponopono jest prostą metodą uzdrawiania. Za jej pomocą, możemy uzdrowić każdą część swojego ciała emocjonalnego i fizycznego. Rozwiązać swoje problemy życiowe, konflikty partnerskie, świat dookoła i wiele innych rzeczy. Ta metoda uznawana jest, za jedną z najbardziej efektywnych metod oczyszczania duchowego, dostępnych obecnie na świecie.


Ho´oponopono wywodzi się z olbrzymiej, starożytnej wiedzy Huny. Jest esencją starożytnej psychologii i hawajskiej filozofii. Najpiękniejsze jest w Hunie to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, czy sposobu życia. Osoba stosującą metodę Ho´oponopono może być jednocześnie ateistą buddystą, katolikiem, protestantem lub kimś innym. Jedynym wymaganiem skuteczności tej techniki jest to, aby dana osoba uznała system za swój własny i używała go. Oprócz tego jest jeszcze jedna wielka zaleta. Ho´oponopono uznaje, że do jednego celu prowadzi wiele ścieżek, niezależnie od tego, czy jest ona drogą duchową, umysłową czy fizyczną. Techniki osiągania celu, pochodzące z innych systemów są w metodzie Ho´oponopono całkowicie dozwolone, a dla sprawy najważniejsze jest to, że działają i są skuteczne.


Ho´oponopono w tłumaczeniu oznacza, Ho´o – zrobić, stworzyć, wprowadzić na drogę. Natomiast Pono – oznacza prawidłowo, perfekcyjnie, w boskim porządku, w harmonii. Wyraz ponopono – jest jakby wzmocnieniem znaczenia i oznacza – rzeczy lub zdarzenia wprowadzić w prawidłowy proces, harmonię. Biorąc powyższe pod uwagę, można powiedzieć, że Ho´oponopono jest duchowym procesem oczyszczającym nieharmonijne zdarzenia i wprowadza boski porządek, dosłownie – poprawiać, naprawiać. To jest proces, w którym oczyszczamy, uwalniamy negatywne emocje związane z byłymi wydarzeniami i wspomnieniami. Oczyszczanie metodą Ho´oponopono jest prostym procesem wspomagającym uwolnienie wspomnień, które ukazują się, jako problemy w naszym obecnym życiu. To jest prośba do Boskości o usunięcie wszelkich toksycznych energii ukrytych w naszej podświadomości. W miejsce negatywnych energii, wprowadzana jest Boska energia światła.


Każdy nasz problem zaczyna się zawsze od jednej myśli. Każda myśl, bez względu na to, czy jest pozytywną myślą czy negatywną, jest energią, wysyłaną przez nas w przestrzeń. Wszechświat odpowiada na nasze myśli, dając nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy. Po wielu latach myślenia negatywnego, organizm i psychika jest już tak wyuczona przyjmować tylko negatywizm, że staje się on częścią naszej osobowości. Człowiek staje się wręcz uzależniony od negatywnych myśli i emocji.

Najtrudniejsze w tym procesie jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. To nasz umysł kreuje to, jacy jesteśmy, ile zarabiamy gdzie mieszkamy, jakiej jakości mamy życie, jakich ludzi spotykamy, co robimy, itp. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że sam stworzyłeś warunki, w jakich żyjesz, może to, być początkowo, szokiem dla ciebie! Nie przejmuj się, to jest właśnie początek twojego dalszego rozwoju duchowego!!


Pomyśl, jeśli byłeś w stanie wykreować sobie to wszystko, co masz, nie będąc tego świadomym, to, co jesteś w stanie wykreować, jeśli zaczniesz świadomie kierować swoimi myślami. Zadaniem Ho´oponopono jest oczyszczenie, uwalnianie i neutralizowanie wszelkich energii o niskich wibracjach i przetransformowanie ich w energie o najwyższej wibracji, energię Miłości.


Stosując metodę Ho´oponopono, nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyną informacją, jaka jest nam potrzebna, to świadomość aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o wybaczenie. Oczyszczając siebie, oczyszczamy też wszystkich i wszystko, co mamy wokoło siebie, rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty, rośliny. Ho´oponopono działa zawsze we wszystkie strony.


Praca metodą Ho´oponopono jest również przydatna w zawodach, jak praca nauczycieli, terapeutów, uzdrowicieli, pedagogów, psychologów i innych zawodach, w których jest na co dzień kontakt z ludźmi. Dla terapeuty jest ważne by zrozumiał, dlaczego ta konkretna osoba, pojawiła się właśnie w jego gabinecie i jego życiu. Oczyszczenie tej sytuacji, automatycznie oczyszcza stan fizyczny i psychiczny pacjenta, który przyszedł do niego po pomoc. Najsłynniejszym przykładem działania Ho´oponopono jest działalność dr. Hew Len, który wyleczył cały oddział psychicznie chorych więźniów, nie widząc się nawet z nimi. Stosując proces Ho´oponopono, był świadomy, że jest odpowiedzialny za to, że tacy ludzie pojawili się w jego życiu. Przez cały okres terapii, a trwała ona około czterech lat, doktor oczyszczał siebie i tylko siebie, jako bezpośrednio odpowiedzialnego za tą sytuację, a oczyszczając siebie oczyszczał (leczył) automatycznie pacjentów.


Metodę Ho´oponopono można stosować w zasadzie zawsze i wszędzie. Można stosować ją samemu i tylko dla siebie, można też stosować ją w grupie. Przy pomocy tej metody, można znaleźć przyczynę chorób, rozwiązywać konflikty międzyludzkie, problemy finansowe indywidualne i firmowe. Jest wiele przykładów wyzdrowienia ludzi, u których zastosowano tą metodę. Stosowanie tej metody nie wyklucza w żadnym przypadku opieki lekarza prowadzącego.


Szczególne jest w tej metodzie to, że wszystkie energie uzdrawiania, konkretnego problemu, konkretnej osoby, przenoszone są jednocześnie na otaczający nas świat, czyli uzdrawiając siebie, uzdrawiamy automatycznie nasz świat.


Możliwości stosowania Ho´oponopono są w zasadzie nieograniczone. Problemy w partnerstwie, w miejscu pracy, poszukiwanie pracy, problemy finansowe, konflikty z klientami, odszukanie swojego celu życia, poprawienie stanu zdrowia, są tylko malutkim wycinkiem olbrzymich możliwości terapeutycznych metody Ho´oponopono.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć o Ho´oponopono, to odsyłam ciebie do książki „Ho´oponopono Siła tworzenia”. Książka ta opisuje jak stosować tą metodę na co dzień. Jest to jedyna tego rodzaju pozycja w języku polskim na rynku księgarskim.

Krystyna Kwiecinski

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com