Dlaczego fascynuje mnie Huna? Część 2

Blog Magii » Dlaczego fascynuje mnie Huna? Część 2

2022-02-27 19:30
  • huna
    huna

 

Dlaczego fascynuje mnie Huna? Część 2Podstawą Huny jest Aloha - miłość. Wiele osób zna znaczenia tego wyrazu, nawet czasami wyobraża sobie co może on oznaczać, ale bardzo mało osób czuje i wie co oznacza Aloha. Nie odczuwając i nie znając miłości można żyć, ale nie można się spełnić. Poznając miłość, nagle się świat zmienia, wszystko staje się piękniejsze. Odkrycie Aloha (miłości) to chyba najważniejszy i najpiękniejszy cud życia, jaki możemy doświadczyć. Wiele osób kojarzy miłość z negatywnymi sytuacjami, z wyrzeczeniem, ze złamanym sercem i rezygnacją, ale to nie jest miłość, o której mówi ALoha. Uczucie miłości bezwarunkowej Aloha nie ma nic wspólnego z cierpieniem, rozstaniem czy rezygnacją, to jest piękne uczucie, jednak trudne do opisania i czasami co dla niektórych nie osiągalne. Do tego potrzebna jest odwaga, zgoda na zmiany przekonań, przyzwyczajeń i światopoglądu.

 

Huna nie zmusza nikogo do niczego, dąży do najwyższego dobra, wskazuje sposoby, jakimi możemy osiągnąć nasze cele. Przypomina o tym, że myśli, a później słowa mają swoją moc i w zależności od sytuacji moc ta jest pozytywna lub negatywna. Huna mówi nam, że bez wiary w to, co robimy, nie będziemy mieć pozytywnych efektów. Chorzy ludzie przekonani o tym, że są ukarani przez los, nie będą zdrowi, ci co uważają, że ezoteryka jest ponad ich siły, nigdy nie dojdą do wewnętrznej mądrości, a ludzie, którzy uważają, że nie zasługują na bogactwo i przyjemności będą dalej biedni. Ludzie bezrobotni, którzy koncentrują się na fakcie braku pracy i skąd wziąć pieniądze, próbują za wszelką cenę zdobyć pieniądze, ale w żadnym wypadku poprzez pracę. Oni nie wierzą, że mogą tą prace dostać. Osoby mające strach przed utratą dorobku życia, nie zainwestują swojej uwagi w zmiany w swoim życiu, pozostaną przy starych "sprawdzonych" zasadach, które nie koniecznie są dla nich pozytywne. 

 

W tym miejscu warto sobie zadać pytania: czy chce zmian w swoim życiu? czy jest mi dobrze z tym co mam? czy mam prawo do najwyższego dobra? czy mogę żyć inaczej? Na te pytania Huna daje zawsze odpowiedz twierdzącą, ale pod jednym warunkiem, musisz się zdecydować inaczej myśleć i działać, jak do tej pory to robiłeś. Nasz świat jest takim, jaki my myślimy, że on jest. Oznacza to, że  mój świat jest zupełnie innym jak twój, pomimo, że wszyscy mieszkamy na tej samej jednej planecie Ziemia. Zawsze widzisz to, na czym skupia się twoja uwaga i przyciągasz do siebie to, na czym skupiasz swoją uwagę. Ten kto widzi wszystko co pozytywne, piękne, korzystne, koncentruje się na miłości, jest w stanie podejmować trafne decyzje, zgodnie z miłością i dobrem dla wszystkich. 

 

Najważniejszą role w przekazywaniu mądrości Huny jest strażnik wiedzy, Kapłan zwany Kahuną. Rola Kahuny polega na przekazaniu teorii i praktyki Huny następnym pokoleniom. Kahuna nie zmusza, nie manipuluje i nie straszy, po prostu odwołując się do miłości uczy. Zadaniem jego jest utrzymać społeczność w harmonii emocjonalnej. Człowiek do uzdrowienia potrzebuje perspektywy lepszego życia, w innym przypadku nie ma on celu działania, zaczyna chorować, gdyż życie staje się dla niego bez sensu.    

 

Jeżeli i Ty chcesz zmienić swoje życie na lepsze i zacząć stosować zasady Huny, to powinieneś wyszukać kilka mądrych książek o tym temacie. Jest to ważne, by poznać różne spojrzenia, różnych autorów. Po lekturze konieczna jest praktyka u fachowca. Kursy internetowe niestety nie załatwią sprawy. Na początek powinno się nauczyć kilka technik oddychania, stosowania pełnego relaksu i harmonii samego z sobą, jak i sposobu przeprowadzania rozmów ze swoją podświadomością (haw. Unihipili). Uzdrowienie bazuje na świadomym poziomie miłości, oczyszczeniu podświadomości, zrelaksowaniu i wizualizacji. Już dla osób zaawansowanych polecam odwiedziny wewnętrznego ogrodu (haw. Tiki Waena) i poznanie swojego planu kosmicznego, (ten można również udoskonalić, czyli zmienić). 

 

Huna stosuje kilka prostych zasad, pomagających w uzyskaniu wewnętrznej harmonii:

 

- nigdy nie rób nikomu krzywdy, a zawsze pomagaj

- twój świat jest taki, jak myślisz, że on jest 

- chcąc zmiany świata, zacznij od zmian u siebie

- najpierw jest myśl, potem uczucia, a na końcu materializacja

- podstawą wszystkie jest miłość 

- emocje pozytywne są wrodzone, natomiast negatywne są cechami nabytymi

- Mana Loa (energia życia) podąża zawsze za uwagą 

- wszystko jest dostępne, nie ma ograniczeń 

- momentem mocy jest zawsze teraźniejszość - tu i teraz

- każdy skutek ma swoją przyczynę, każda akcja ma swoją reakcje

- tylko my ludzie mamy swoją wole, wybór należy zawsze do ciebie

- rezultat końcowy jest miarą prawdy

 

Huna działa zawsze pozytywnie i pomyślnie, jeżeli się ją stosuje. Huna nie jest religią ani sektą, to piękna filozofia oparta na miłości. To filozofia ucząca wszystkich chętnych, w jaki sposób można osiągnąć szczęście, spełnienie i miłość. Uczy, że miłość jest dostępna dla wszystkich i nikt nie ma na nią monopolu. Huna to piękny sposób na życie, przepełnione miłością, radością, wdzięcznością, zadowoleniem i poczuciem sensu. Dla wszystkich tych co mają kłopoty ze sobą, rodziną, zdrowiem, pracą, sąsiadami, pieniędzmi i wszystkim innym, huna uczy, jak "zreformować" swoją podświadomość, by w końcu zaczęła z nami pozytywnie współpracować.     

 

Na podstawie mojego doświadczenia wynikającego z pracy ze sobą i z różnymi klientami, mogę stwierdzić, że regularne stosowanie technik Huny, działa zawsze pozytywnie i w miarę szybko można dostrzec ich pozytywne oddziaływanie. Jeżeli zrozumiesz, że wszystko w naszym życiu, to projekcja powracających wspomnień, które podobnie jak płyta muzyczna, gra w naszym umyśle tak długo tą samą melodię, dopóki my jej nie zmienimy i w zależności od podczepionych do tych wspomnień naszych emocji, reakcje na nasze problemy w obecnym życiu są takie, na jakie pozwalają nam te emocje. 

 

"Problem sam w sobie 

tak długo nie jest problemem, 

dopóki go nie sklasyfikujemy, że nim jest. 

Sam problem nie jest problemem, 

natomiast problemem jest 

sposób w jaki na niego reagujemy.

 dr Ihaleakala Hew Len

 

 

© 2016 Krystyna Kwiecinski

Autor, nauczyciel Ho´oponopono

Expert Huny

  • Dodaj link do:
  • facebook.com