Awenturyn zielony, kamień szczęścia i kamień hazardzistów

Blog Magii » Awenturyn zielony, kamień szczęścia i kamień hazardzistów

2021-08-21 20:41
  • awenturyn
    awenturyn

 

 

 

 

 

 

Awenturyn zielony, kamień szczęścia i kamień hazardzistów

 

Awenturyn zielony, inaczej zwany szmaragdowy, jest symbolem wewnętrznej równowagi, cierpliwości i spokoju. W astrologii awenturyn przypisany jest znakom Byka, Raka, Strzelca.

 

Awenturyn nazywany jest często „kamieniem szczęścia", gdyż przynosi szczęście tej osobie, która jest w jego posiadaniu. Pracując z Awenturyn w kolorze zielonym można aktywować czakre serca, natomiast pracując z awenturyn w kolorze pomarańczowym możemy aktywować czakre sakralną, natomiast awenturyn niebieski współpracuje z czakrą gardła.   

 

Praca z awenturynem, szczególnie zielonym (szmaragdowym) zalecana jest osobom pracującym twórczo, np. literatom, malarzom, muzykom, gdyż jest źródłem wenny twórczej i spokoju dla wewnętrznego głosu. Kamień ten wyśmienitym narzędziem pomagającym w medytacji.

 

Awenturyn szmaragdowy pomaga w leczeniu chorób skóry, poprawia system nerwowy i krążeniowy, wzmacnia serce, reguluje ciśnienie krwi, stymuluje metabolizm, przywołuje regenerujący sen, rozładowuje stres i transformuje negatywne emocje. Poprawia optymizm i polepsza pogodę ducha. Działa odprężająco i pomaga pozbyć się lęków. Kamień ten pomaga w regeneracji sił witalnych i działa wzmacniająco na układ odpornościowy, jak i pomaga w likwidacji migreny.

 

Nazwa awenturynu pochodzi z języka włoskiego „a ventura” i oznacza „szczęśliwym trafem”. Dlatego kamień ten łączony jest z powodzeniem, dobrobytem, szczęśliwym losem, ogólnym szczęściem, sukcesem zawodowym, zdolnościami przywódczymi i równowagą psychiczną.

  

Awenturyn wspiera wytrwałość i empatię, łagodzi gniew, zdenerwowanie i irytację, a młodym ludziom pomagać w powrocie do równowagi i spokoju ducha.

 

Awenturyn może być traktowany jako talizman, który wspiera osiągnięcie sukcesów osobistych i zawodowych. Poleca się go ludziom nadpobudliwym, jak i wszystkim tym, którzy myślą, się są pechowcami.

 

W wielu źródłach można przeczytać, ze szmaragdowy awenturyn jest „Kamieniem hazardzistów”, gdyż przynosi szczęście w grach, ale także „kamienia menedżerów” mającego sprzyjać również w biznesie!

 

Oglądnij w naszym sklepie Magia Uzdrawiania, jakie kamienie mamy dla Ciebie w propozycji.

 

Może masz ochotę zapoznać się z artykułem o leczących kamieniach i kryształach?

 

 

 

 

kwarc rózowy

kwarc rózowy

ametyst

ametyst

turmaliny

turmaliny
  • Dodaj link do:
  • facebook.com