Misa dźwiękowa tybetańska, grawerowana, 16 cm

Misy dźwiękowe tybetańskie i nepalskie

tybetanska misa
tybetanska misa
Cena:520.00PLN

 

 

Misa dźwiękowa kwiat życia, grawerowana, 16 cm

 

Misa kwiat życia jest ręcznie zrobiona i grawerowana. Grawer przedstawiający mandalę kwiatu życia pochodzącego ze świętej geometrii znajduje się na wewnętrznej powierzchni dna misy. Misa stworzona jest w Nepalu. Grubość ścianek misy, jak i grawery nadają misie dodatkowo mocniejszy dźwięk. Misa ta ma zastosowanie w rytuałach medytacji, oczyszczania i uzdrawiania.

 

Proponowane misy z grawerem są ręcznie robione i grawerowane, posiadają bardzo wysoką jakość ich wykonania i są wykorzystywane do wszelkiego rodzaju technik uzdrawiających.

 

średnica misy około 15,5 - 16,5 cm

waga między 700 - 850 g.

 

Misy Tybetańskie i Nepalskie - czasami zwanymi misami himalajskimi. Ich historia sięga kilku tysięcy lat wstecz. Były używane jako przedmioty do rytuałów. Obecnie używa się ich jako instrumenty wspomagające medytację, masaże, uleczanie, tworzenia muzyki, jak i pracy z czakrami, relaksacji. Misy tworzą harmonijne drgania dźwiękowe o częstotliwości "AUM" lub "OM". Ta częstotliwość dźwięku bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania te, między innymi, angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości, likwidują stres, dźwięk mis pomaga w leczeniu negatywnych skutków chemioterapii, likwiduje zespól przewlekłego zmęczenia i pomaga w leczeniu depresji. Osoby poddane terapii misami, odczuwają poprawę pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również leczenie bezsenności.

 

Proponowane misy wytwarzane są ręcznie ze stopu 5 - 12 metali. Najczęstszymi stosowanymi metalami są miedz, cynk, cyna, żelazo, ołów, złoto, srebro, Każdy pierwiastek wykorzystany do stworzenia misy niesie ze sobą określoną symbolikę i frekwencje wibracji, jak i nadaje jej unikalne brzmienie. Misy są ręcznie młotkowane z 4 do 5 warstw metalu (metalicznego stopu różnych metali). Od ilości warstw metalu wykorzystanych do zrobienia danej misy, zależy jej waga.

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com