Misa dźwiękowa Ompmh, grawerowana, 14 cm

Misy dźwiękowe tybetańskie i nepalskie

misa tybet
misa tybet
  • misa tybet
  • misa tybet
Cena:240.00PLN

 

 

Misa dźwiękowa Ompmh, grawerowana, 14 cm

 

Misa ta jest zrobiona mechanicznie. Jest grawerowana z trzech stron (wewnętrzna i zewnętrzna ściana misy, jak i dno misy z wewnątrz i zewnątrz) w symbole Ompmh mantry. Misa stworzona jest w Nepalu. Grubość ścianek misy, jak i grawery buddyjskich symboli nadają misie dodatkowo mocniejszy dźwięk. Misa ta ma zastosowanie w rytuałach medytacji, oczyszczania i uzdrawiania.

 

Proponowane misy z grawerem posiadają bardzo wysoką jakość ich wykonania i są wykorzystywane do wszelkiego rodzaju technik uzdrawiających.

 

średnica misy około 14 - 14,5 cm

waga między 760 - 850 g.

 

Misy Tybetańskie i Nepalskie - czasami zwanymi misami himalajskimi. Ich historia sięga kilku tysięcy lat wstecz. Były używane jako przedmioty do rytuałów. Obecnie używa się ich jako instrumenty wspomagające medytację, masaże, uleczanie, tworzenia muzyki, jak i pracy z czakrami, relaksacji. Misy tworzą harmonijne drgania dźwiękowe o częstotliwości "AUM" lub "OM". Ta częstotliwość dźwięku bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania te, między innymi, angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości, likwidują stres, dźwięk mis pomaga w leczeniu negatywnych skutków chemioterapii, likwiduje zespól przewlekłego zmęczenia i pomaga w leczeniu depresji. Osoby poddane terapii misami, odczuwają poprawę pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również leczenie bezsenności.

 

Proponowane misy wytwarzane są ręcznie ze stopu 5 - 12 metali. Najczęstszymi stosowanymi metalami są miedz, cynk, cyna, żelazo, ołów, złoto, srebro, Każdy pierwiastek wykorzystany do stworzenia misy niesie ze sobą określoną symbolikę i frekwencje wibracji, jak i nadaje jej unikalne brzmienie. Misy są ręcznie młotkowane z 4 do 5 warstw metalu (metalicznego stopu różnych metali). Od ilości warstw metalu wykorzystanych do zrobienia danej misy, zależy jej waga.

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com