Zadbaj o rozwój Twojego mózgu

Blog Magii » Zadbaj o rozwój Twojego mózgu

2014-05-03 21:24

 

 

ZADBAJ O ROZWÓJ TWEGO MÓZGU

 

W wieku ubiegłym w szkołach uczono nas ,że cały organizm człowieka, czyli całe ciało fizyczne ulega odnowie, komórka po komórce. Proces ten miał się powtarzać co siedem lat. Teoria ta wykluczała odnowę komórek mózgowych, co było wielkim zmartwieniem medycyny przy różnych przypadkach chorobowych.

 

Do XIX wieku każdy dobry lekarz był równocześnie szamanem. Potem nastąpił nagły podział i duchowość została oddzielona od ciała fizycznego. Medycyna zaczęła zajmować się wyłącznie ciałem, odstawiając duszę i duchowość na dużą odległość. Teraz neurobiologia odkrywa prawdy znane przez wiele wieków szamanom. Naukowcy potwierdzają że komórki mózgu podlegają również wymianie i odnowie.

 

Wiedza szamanów została potwierdzona przez naukowców, neurobiologów. Złączenie eterycznego ducha i solidnej nauki, potwierdza głębokie więzi między prawdami szamańskimi i wyczerpującymi naukowymi faktami. Szamani mówią, że medytując łączą się z uzdrawiającą energią, którą nazywają Wielkim Duchem lub Boską Energią. Okazuje się, że dostęp do tej naturalnej energii może mieć każdy, kto prowadzi określony tryb życia. Rewolucja naukowa dowiodła, że mózg dorosłego człowieka pozostaje otwarty na wszelkie zmiany, przez całe życie.

 

Żeby dokonać zmian w naszym mózgu musimy posłużyć się umysłem. Umysł jest zagnieżdżonym w nas procesem, który reguluje przepływ energii i informacji w obwodach neuronalnych, wpływających na zmianę aktywności i strukturę mózgu. Nasze relacje z drugim człowiekiem mają wielkie i decydujące znaczenie dla sposobu funkcjonowania umysłu i mają bezpośredni wpływ na utrzymanie zdrowia mózgu. Wzajemne relacje społeczne kształtują powiązania neuronalne, które tworzą strukturę mózgu. To oznacza, że utrzymanie równowagi w życiu zależy od sposobu komunikowania się z innymi ludźmi. Sposób ten powoduje zmiany obwodów mózgu, a tym samym równowagę życia. Pielęgnując współczucie i empatię, odrzucając osądzanie i oskarżanie, pobudzamy społeczne obwody mózgu, dzięki czemu możemy przekształcić nawet własną relację z samym sobą.

 

Nowe odkrycia naukowe potwierdzają praktyki rozwijane w czasie 2 tys. lat przez buddystów i inne starożytne ludy, dotyczące funkcjonowania mózgu i celowego tworzenia pozytywnych zmian w sobie samym. Kształtowanie naszej własnej rzeczywistości i wewnętrznego świata poprzez poprawę koncentracji, odporności i pomysłowości, zostało dowiedzione naukowo przez neurobiologów. Zwiększenie empatii, współczucia, troskliwości w stosunku do innych ludzi, możemy osiągnąć przez ćwiczenia fizyczne i umysłowe, przez afirmacje, medytację, oraz wizualizację. Dzięki tym praktykom nasz umysł wprowadza zmiany w mózgu, budując obwody życzliwości, spokoju i dobrego samopoczucia. Nawet nieznaczne zmiany dokonane w umyśle mogą wywołać wielkie zmiany w mózgu i w doświadczaniu życia.

 

Wszelkie zmiany w mózgu powodują zmiany w życiu. Pobudzenie neuronów powoduje mocniejsze połączenia ,czyli aktywność umysłu tworzy nowe struktury neuronalne w mózgu. Nawet przelotne myśli i uczucia mogą pozostawić trwałe ślady w naszym mózgu. Wszystko co przepływa przez umysł, kształtuje mózg. Czyli należy wykorzystać umysł żeby poprawić i polepszyć mózg. Każdy sygnał neuronalny to nowa porcja informacji naszego umysłu, najczęściej pozostającego poza świadomością. To mogą być sygnały regulujące reakcje na stres, umiejętności najrozmaitszego rodzaju, tendencje osobowościowe, nadzieje i marzenia oraz zrozumienie rzeczywistości nas otaczającej. Mózg pracuje jako cały system, więc nie można mu przypisywać wyłącznie jednej funkcji. Umysł i mózg ściśle zależą od siebie, należy rozumieć je jako jeden współzależny układ umysłowo-mózgowy.

 

W dzieciństwie rozwija się mózg, rozwija się także umysł. Gdy zostanie uszkodzony mózg, rozwój umysłu też ulega wyhamowaniu. Współczesna neuropsychologia stosująca kontemplacyjne praktyki, może dostarczyć człowiekowi metod zwiększających doświadczania szczęścia, miłości i mądrości.

 

Mózg człowieka jest bardziej rozwinięty od zwierzęcego. W naszych mózgach powstają programy cierpienia. Zamartwiamy się o przyszłość, żałujemy przeszłości, obwiniamy się o teraźniejszość. Jesteśmy rozczarowani, niezadowoleni, jesteśmy przygnębieni, smutni, zmęczeni trudną rzeczywistością, która nas otacza. Większość tych trosk i zmartwień powstaje w naszych mózgach. Jeżeli mózg jest źródłem i producentem naszego cierpienia, to właśnie on może je uleczyć. Czyli nasze zdrowie i nasza rzeczywistość zależy od nas samych. Sposób patrzenia na świat, na ludzi nas otaczających, na naszą własną rzeczywistość, którą stwarzamy zależy od naszego umysłu — mózgu.

 

Pozytywna wizualizacja odsuwa od nas różne lęki, niepokoje, likwiduje zagrożenia. Może uzdrawiać ciało i duszę. Należy pamiętać że jesteśmy tym o czym myślimy. Jesteśmy zależni od sposobu widzenia zdarzeń i otoczenia. Myśląc stale o zmartwieniach, produkując lęki na jakiś temat, (np. obawy o bezpieczeństwo kogoś bliskiego), stwarzamy prawdziwe zagrożenie poprzez ściągania negatywnych wizji i energii. Medytacja, kontemplacja, pozytywna wizualizacja, a także afirmacje powodują zmiany w naszym umyśle i mózgu stwarzając nieznane dotąd możliwości przywracania zdrowia, spokoju, dobrego nastroju oraz pozytywnego współżycia z innymi ludźmi.

 

Odrzucenie nienawiści, złości, oskarżania innych, krytykowania i złego oceniania innych ludzi powoduje w naszych mózgach wielkie zmiany pozytywne, które odmieniają naszą własną rzeczywistość. Wiele książek jest już w tej chwili dostępnych o możliwościach rozwoju naszego mózgu, w świetle fizyki kwantowej oraz nowoczesnej neuropsychologii, neurobiologii połączonej z umiejętnościami szamanów.

 

TA WIEDZA KTÓRA WYDAWAŁA SIĘ BYĆ ZABOBONAMI Z DAWNYCH WIEKÓW, ZOSTAŁA POTWIERDZONA PRZEZ NAUKOWCÓW Z XXI WIEKU.

 

To co było wyklinane, teraz ma potwierdzenie w doświadczeniach medycyny oraz fizyki kwantowej. Nasza przyszłość na ZIEMI jest zależna od naszego sposobu myślenia, od podejścia do innych ludzi, od traktowania innych państw i rzeczywistości, od siły miłości i przyjaźni oraz empatii i współczucia w stosunku do ludzi i zwierząt na całym ŚWIECIE.

 

Dlatego pracujmy dla dobrej przyszłości dla nas i naszych dzieci nad rozwojem naszych mózgów.

 

mgr inż. DANUTA ĆWIAKOWSKA

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com