Zablokowanie czakr w czasie epidemii.

Blog Magii » Zablokowanie czakr w czasie epidemii.

2020-04-29 21:18
  • czakry
    czakry

 

 

 

Zablokowanie czakr w czasie epidemii.

 

W ostatnim czasie nasze codzienne życie zmieniło się diametralnie. Pandemia COVID-19 i koronawirus dotknęła cały świat zarówno na duże, jak i na małe sposoby. Wielu z nas nie jest już w stanie robić rzeczy, które uwielbiał, do których byliśmy przyzwyczajeni, takich jak chodzenie na kawę z przyjaciółmi, zabieranie naszych dzieci na plac zabaw, swobodnego spacerowania po lesie, a nawet chodzenie po sklepie spożywczym bez cienia obaw przed zachorowaniem.

 

Co więcej, większość z nas obecnie doświadcza nowych poziomów stresu, strachu i lęków, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane strachem przed samą pandemią, jej skutkami, szczepieniami, utratą pracy, komfortu życia, przyjaciół czy bliskich, lękami co przyniesie przyszłość, niemożnością podróżowania, widzenia się z rodziną itp.

 

Energia świata zmieniła się na każdym poziomie naszej egzystencji, nie ominęło to naszych ciał, jak i energii w naszych czakr.

 

Nasze czakry tworzą system siedmiu czakr, które sięgają od podstawy kręgosłupa do czubka naszej głowy. Każda czakra jest odpowiedzialna za inne doświadczenie fizjologiczne i emocjonalne. Dlatego jeżeli czakry znajdują się w dysharmonii, może stan ten powodować negatywne fizyczne, emocjonalne i psychiczne poważne skutki uboczne. Obecne, wielkie zmiany w naszym życiu spowodowane pandemią, mogą, są bezpośrednią przyczyną wytrącenia czakr z energetycznej równowagi. Dlatego poniżej opisane są nasze czakry, które potrzebują szczególnej uwagi energetycznej.

 

Czakra podstawy zwana inaczej czakrą korzenia

 

Nasza czakra podstawy, zwana również muladhara, jest odpowiedzialna za poczucie bezpieczeństwa i podstawowe zaufanie do siebie i świata. Czakra korzenia jest związana z naszą energią przetrwania, istnienia, dalszego życia.

 

W przypadku pandemii czy tylko epidemii, jak i związanym z tym stanem strachu, lękami i zmartwieniami, które większość z nas w tym czasie odczuwa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że czakra korzenia zostanie zablokowana, gdyż nie jest w energetycznej równowadze. Czakra korzenia jest naszą bazą wspierającą, kiedy ta czakra jest zablokowana, to ma blokujący wpływ na pozostałe czakry.

 

Zablokowana czakra korzenia produkuje strach i stany lękowe, a w późniejszym stanie je pogłębia. Zablokowana ta czakra jest fundamentem stanów depresyjnych, całkowitym brakiem motywacji działania, stan ten wymusza sytuacje do poddania się mocniejszym energetycznie sytuacjom, czyli prościej mówiąc prowadzi do uzależnień od ludzi lub rzeczy, jak i leków.   

 

Powinniśmy popracować nad wyrównaniem tej czakry, zanim będziemy mogli skupić się na wyrównaniu innych czakr. Jest wiele możliwości aktywowania energii czakry podstawy. Możesz użyć czerwonego koloru zawartego w czerwonej świecy, poprzez orgonit z symbolem czakry korzenia, możesz tez użyć czerwonego aniołka i postawić go przy swoim miejscu do spania, wraz z mandala czakry podstawy.

 

Czakra serca

 

Nasza czakra serca, zwana prawidłowo anahata, znajduje się pośrodku naszej klatki piersiowej i jest odpowiedzialna za nasze uczucie miłości, jak i odczuwanie miłości. Ze względu na kwarantannę i obowiązek utrzymywania odległości międzyludzkiej, nie uzyskujemy energii miłości swoich bliskich, nie mamy kontaktu energetycznego aury z innymi ludźmi. Jesteśmy istotami, które potrzebują do prawidłowego życia, bliskość innych ludzi, dlatego powinniśmy wymyślić nowe sposoby utrzymania naszego połączenia i miłości z tymi, na których nam zależy.

 

Nasza czakra serca może również stracić równowagę po prostu z powodu przytłoczenia strachem, lękami i niepokojem o przyszłość. W momencie, gdy te emocje są wszystkim, na czym możemy skupić swoją uwagę, powstrzymuje to naszą czakrę serca od prawidłowego działania. 

 

W stresujących czasach ważne jest, aby skupić się na miłości. Możesz chodzić na spacery i rozmawiać z ulubionym drzewem, możesz każdego poranka (w miarę możliwości) medytować przytulając siebie i zapewniać siebie, że się kochasz. Możesz tez skorzystać z odpowiednich remediów, takich jak mandale z symbolem czakry, odpowiedniej świecy przygotowanej do aktywacji czakry serca lub użycie odpowiednich olejków na ten cel przygotowanych. W każdym przypadku pomoże nam to przetrwać trudny czas epidemii i kwarantanny.

 

Czakra Korony

 

Nasza czakra korony, zwana w nomenklaturze indyjskiej Sahasrara, znajduje się na szczycie naszej głowy. Czakra ta jest odpowiedzialna za połączenie nas z naszym wyższym Ja, Wyższą Jaźnią i Boskością.

 

Kiedy zdarzają się dramatyczne wydarzenia na świecie, łatwo jest zakwestionować miejsce na świecie, w którym się właśnie znajdujemy. Strach, który nam się teraz udziela może ułatwić nam zadawanie takich pytań w nieskończoność, jak kim jesteśmy, dlaczego tutaj jesteśmy, dlaczego nas to spotkało itp. Jeżeli takie pytanie Ciebie dopadły, to spróbuj znaleźć sobie drogę do rozwoju duchowego, ustal sobie jakiś cel, a na pewno będzie to pomocne w pokonaniu Twojego stresu.

 

Pokonanie stresu, lęków, jak i wszelkiego rodzaju strachu spowoduje Twoje wyciszenie, zasmakowanie spokoju duszy, a to zrównoważy energetycznie czakry. Natomiast zwrócenie naszej pozytywnej uwagi na tę czakrę może pomóc nam ponownie połączyć się z naszym Wyższym Ja, Wyższymi Jaźniami i Boskością.

 

Przy tej czakrze możemy również skorzystać z różnego rodzaju remediów, takich jak odpowiednio przygotowana fioletowa świeca do aktywacji czakry Korony, mandala przedstawiającą energetyczny znak czakry Korony. Odpowiedni aniołek niosący światło tez się może przydać. Jako neutralizacja negatywnych energii można zastosować orgonit czakry Korony.  

 

Prawidłowe działanie czakr jest wręcz niezbędne dla naszego zdrowia, prawidłowego działania i spokoju duszy.

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com