Numerologiczne znaczenie liczb

Blog Magii » Numerologiczne znaczenie liczb

2018-06-10 22:37
  • numerologia
    numerologia

 

 

Numerologiczne znaczenie liczb

 

 

 

 

 

„Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo”.

 

Numerologia ma ogromny wpływ na nasze życie, otoczenie, naturę wszechświat. Począwszy od momentu naszego urodzenia, aż do naszego odejścia, nasze wszystkie zdarzenia, problemy, sytuacje zależne są praktycznie od numerologii. Numerologia informuje nas o drodze jaką wybrała dusza i zadaniach na obecne wcielenie.

 

Już w starożytności, zanim jeszcze wynaleziono alfabet i przyporządkowano mu liczby, szukano przewodnictwa życiowego w znaczeniu liczb. Uważne obserwowanie zależności wewnętrznych odczuć w stosunku do świata materialnego to naturalna i użyteczna przepowiednia dla naszego rozumu. Już w tedy uważano, ze przy pomocy cyfr można praktycznie wszystko opisać, począwszy od zdarzeń, które już zaistniały, po te które ewentualnie mogą zaistnieć.

 

Obecnie jesteśmy tak skondycjonowani przez nasze otoczenie, rodzinę, szkolę czy religie, że tylko fakty wyjaśnione poprzez naukę są dla nas godne uwagi. To co jest niewyjaśnione, tajemnicze, coś w rodzaju legendy, przepowiedni stanowi dla większości z nas powód do wyśmiewania, drwin, nie traktowania poważnie. Kiedy otworzymy się na wiedze alternatywna, to i znaczenie numerologii będzie dla nas ważne.

 

Numerologia może ujawnić nam tendencje naszych losów na przyszłość. Dlatego nie musimy chodzić do wróżka na tarota, nie musimy znać się perfekcyjnie na ezoteryce czy przepowiedniach, by poznać nasza przyszłość. Większą część swoich cech osobowości, skłonności, wad i zalet możemy odczytać ze własnej liczby numerologicznej, obliczonej na podstawie daty urodzenia, imion i nazwisk.

 

Nasza liczba urodzeniowa zarządza naszym charakterem, osobowością, postawą życiową, sposobem radzenia sobie w życiu, partnerstwem, szansą na szczęście, długowiecznością itp. Obliczając numerologie danego dnia możemy przewidzieć efekt planowanego zdarzenia. Do najważniejszych takich momentów na pewno należy ustalenie daty ślubu, wprowadzenia się do nowego domu czy zakup samochodu.

 

Numerologia jest techniką sprowadzenia wszystkich form zjawisk do prostych cyfr od 1 do 9. Numerologia wywodząca się z daty urodzenia nie może ulec zmianie. Natomiast numerologiczne istniejące już wibracje pochodzące z obliczeń naszych imion i nazwisk, możemy poprawić, udoskonalić czy uzdrowić.

 

Najbardziej znana w Europie jest numerologia pochodząca jeszcze ze starożytnej Grecji. Jej znaczenie jest ponadczasowe i strefowe. Od naszych pra - przodków otrzymaliśmy możliwość świadomego kreowania subtelnych zależności.

 

Chcąc prawidłowo posługiwać się znaczeniem liczb należy wiedzieć, jak otrzymujemy poszczególne liczby i jakie mają one znaczenie. Nie ma liczb złych ani dobrych są tylko niewłaściwe połączenia i tego należy unikać. 

 

Numerologiczne znaczenie naszego imienia i nazwiska

 

By odczytać znaczenie imion i nazwisk, należy obliczać w systemie redukcji do ostatecznej pojedynczej liczby, od 1 do 9, chyba, że dana liczba jest jedna z liczb mistrzowskich, np. 11, 22 lub 33. Do interpretacji każdego diagramu istnieje klucz. Każda litera przyporządkowana jest konkretnej liczbie, zgodnie z poniższą tabelką.

 

 1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

 

 

Liczba wyrazu – to liczba uzyskana poprzez dodanie cyfr, z których składa się imię i nazwisko, liczbę tą często nazywa się liczba osobowości.

 

Liczba aktywna to liczba z imienia – gdyż liczba ta ma konkretny wpływ na aktywność liczby osobowości.

 

Liczba dziedziczna – ilość cyfr po dodaniu liczb wywodzących się z nazwiska

 

Liczba karmiczna to liczba wzięta z nazwiska – jej cechy są dziedziczone wraz z nazwiskiem.

 

Liczba duszy – to liczba pozbieranych z wszystkich imion i nazwiska rodowego samogłosek i dodanych do siebie. Przedstawia ona wewnętrzne doświadczenia, aspiracje, pragnienia, potrzeby, emocjonalne i uczuciowe strefy życia.

 

Liczba urodzeniowa – pochodzącą dokładnie z dnia daty urodzenia – według klasycznej numerologii daje ona nam informacje o dotychczasowej karmie, który przyniósł dany człowiek na to wcielenie.

 

Liczba rozwoju – dodanie dnia urodzenia i miesiąca

 

Liczba gwiazd – pochodzącą z dodania całej daty urodzeniowej i jest uważana jako liczba przeznaczenia, gwiezdna lub karmiczna. Odnosi się ona do karmy, której dany człowiek powinien oczekiwać podczas obecnego życia.

 

Na każdą liczbę osobistą oddziałuje inna planeta, inny kryształ lub minerał, inne zioła i zapachy.

 

Nasza osobista numerologia nadana jest nam zawsze podczas naszych narodzin. Składa się na nią jak już wiemy data urodzenia, która nadaje nam konkretne wibracje. Tą wibracje jest trudno zmienić, natomiast możemy udoskonalać numerologie poprzez stosowania moc liter i słów.

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com