HOROSKOP CHIŃSKI na ROK ŚWINI, element ziemia

Blog Magii » HOROSKOP CHIŃSKI na ROK ŚWINI, element ziemia

2019-01-10 22:49
  • rok 2019
    rok 2019

 

 

 

HOROSKOP CHIŃSKI na ROK ŚWINI

 

Chińska astrologia opiera się na kalendarzu Księżycowym, który uwzględnia energię JIN I JANG, DWANAŚCIE ZNAKÓW ZWIERZĘCYCH, oraz pięć żywiołów. W horoskopach indywidualnych uwzględnia się jeszcze dodatkowo ascendent, czyli „towarzysza drogi”, który wskazuje dokładniejsze cechy danego człowieka. Dwanaście znaków zwierzęcych to archetypy zwierząt, które wg. legendy zjawiły się na wezwanie BUDDY, chcącego zaprowadzić nowy porządek w cesarstwie chińskim.

 

Zwierzęta zgłaszały się kolejno: SZCZUR, BAWÓŁ, TYGRYS, ZAJĄC, SMOK, WĄŻ, KOŃ, KOZA, MAŁPA, KOGUT, PIES, oraz ŚWINIA. Według legendy, BUDDA w podzięce za przybycie, na jego wezwanie, podarował każdemu zwierzakowi jeden rok w kalendarzu. Następnym ważnym elementem chińskiego horoskopu jest pięć żywiołów, które osłabiają lub wzmacniają właściwości i możliwości danego zwierzęcia. Pięć żywiołów to: Woda, Drzewo, Ziemia, Ogień i Metal. Energie JING i JANG są przeciwstawnymi siłami, objawiającymi się w niezliczonych kombinacjach. JIN reprezentuje Ziemię i Wodę, noc, zimno,, jest biegunem kobiecości w świecie podświadomości i działa na intuicję. JANG reprezentuje Niebo i Ogień, ciepło, dzień, jest biegunem męskim w świecie podświadomości, i wywołuje konkretne działanie. Kalendarz chiński, księżycowy jest ułożony wg. faz księżyca jest kalendarzem rolnym. Był ważny dla siewów i zbiorów.

 

Pierwszy dzień roku wypada w nowiu Księżyca po zimowym przesileniu. Czyli mieści się między 20 stycznia, a 21 lutego, zależnie od danego roku. Cały cykl kalendarza obejmuje 60 lat, gdyż każdy znak zwierzęcy podlega kolejno każdemu z żywiołów. Dokładnie tylu lat potrzebuje SATURN, żeby dwukrotnie okrążyć SŁOŃCE. Właśnie kończy się rok trwający od 16 lutego 2018 roku do 4 lutego 2019 roku. Był to rok pod znakiem PSA żywiołu Drzewa. Rok ten był dość oryginalny. Opiekujący się tym rokiem PIES był „rasowy”. Sprzyjał nawiązywaniu przyjacielskich kontaktów, jako sposobu do osiągnięcia życiowych celów. Było duże szafowanie pieniędzmi publicznymi i rozrzutność dla przyjaciół i bliskich, a także dla tych, co mogli przyczynić się do sukcesów. Koniec roku przyniósł kradzieże pomysłów i wściekłość „psów” z tego powodu, wielkie ujadanie i gryzienie się w wielu krajach. Największe podobieństwo w postępowaniu w miłości i interesach łączyło PSY I TYGRYSY.

 

Teraz 5 lutego 2019roku rozpoczyna się rok ŚWINI pod władaniem żywiołu Drzewa, kończy się 24 stycznia 2020 roku. Ten rok cechuje uprzejmość i uczynność, lotność umysłu i kreatywność. Rok ten powinien charakteryzować się towarzyskością i pracowitością. ŚWINIA w tym roku obdarzona będzie obdarzona wyjątkowo dużą wyobraźnią, będzie bez trudu pokonywać przeszkody. Czasem zastosuje manipulacje dla interesu ogółu. ŚWINIA kocha uciechy życia, spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Jest z natury ufna i uczciwa. Nie zawsze kieruje się intuicją. W miłości jest uczciwa i wierna. Brak jej podejrzliwości. Jej własna uczciwość nie pozwala dostrzec zła. Optymizm zakazuje przewidywać trudności i porażki. Duże poczucie humoru maskuje smutki i trudności.

 

ŚWINIA pragnie poznania wszystkiego, co ją otacza i nie tylko. Stara się zdobyć wyższe wykształcenie, oraz poznać filozofię ułatwiającą związki z innymi ludźmi, bez jakichkolwiek obaw przed nimi. Z chęcią i entuzjazmem obejmuje nowe stanowisko, na którym wykorzysta swoje wielkie poczucie odpowiedzialności. Nadmierna ufność powoduje naiwność, łatwowierność i brak podejrzliwości do ludzi i świata. Nie znosi złośliwości, szorstkości i wszelkich smutków. W opinii CHIŃCZYKÓW, ŚWINIA jest symbolem szczęścia, a osoby urodzone pod tym znakiem, uważa się za urodzonych „pod dobrą gwiazdą”. Osoby takie lubią hazard i mogą uzyskać szczęście w grach.

 

Jak się czują inne zwierzęta w roku ŚWINI?

 

- SZCZUR może czuć się zmęczony, chociaż lubi bawić się ze świnką. Nie powinien podejmować zbędnego ryzyka. Nie powinien inwestować bez zastanowienia. To jest dobry czas na lokowanie oszczędności. Potrzebujesz dużo wypoczynku.

 

- BAWÓŁ w roku ŚWINI będzie się czuł jak na huśtawce, bo będzie to rok wzlotów i upadków dla niego. Mogą wystąpić jakieś problemy rodzinne. Jednak sprzyjające okoliczności pomogą dokonać zmian, które wywołają pozytywne zmiany.

 

- TYGRYS powinien uwielbia szastać pieniędzmi. Jest to rok sukcesów. Jednak powinien mieć się na baczności i unikać zbędnych wydatków.

 

- ZAJĄC powinien myśleć o swoim bezpieczeństwie, być czujny, chronić dom i pilnować swego portfela. Musi myśleć racjonalnie. Nie wolno mu składać obietnic bez pokrycia i działać pod wpływem impulsu. Może ufać tylko tym ludziom, co dowiedli, że na to zasługują.

 

- SMOK będzie miał okazję olśnić otoczenie. Jego życie rodzinne będzie pełne pogody, a dom zawsze otwarty dla przyjaciół, którzy będą głaskać baśniowe stworzenie. Powinien skupić się na snuciu projektów i zachowywać się jak dyplomata. Wierny przyjaciel może reprezentować jego interesy i prowadzić rozmowy w jego imieniu. Przed SMOKIEM otworzą się nowe perspektywy, jeżeli zmieni sposób działania i zamiast wdawać się w potyczki zacznie szukać kompromisu.

 

- WĄŻ w roku ŚWINI musi zdobyć się na rozwagę i nie prowokować losu, ograniczyć wydatki i mieć się na baczności. Nie wolno lekceważyć obowiązujących norm. Nie wszczynać nieuzasadnionych procesów. Możliwe jakieś rozstanie.

 

- KOŃ w roku ŚWINI nawet najprostsze sprawy mogą się skomplikować. Nie da się zrealizować części projektów, chociaż nie było do tego powodów. Nie warto rozpaczać, zły czas szybko minie.

 

- Rok ŚWINI dla Kozy dozna ona opieki i dobroci od ŚWINI, będzie mogła odpocząć po roku PSA. Będzie się bała własnego cienia po przeżyciach roku PSA.

 

- MAŁPA w roku ŚWINI powinna strzec się własnego cienia. Przyszedł czas by MAŁPA nauczyła się milczeć. Taktem i dyplomacją zyska znacznie więcej. Nie wolno jej nikogo prowokować. Powinna jednak aktywniej działać. Unikać błyskawicznych transakcji, oraz zawierania spółek bez przemyślenia. Nie reagować na złośliwe uwagi swoich wrogów.

 

- Rok ŚWINI dla KOGUTA nie będzie miał czasu na puszenie się, borykając się z własnymi nieprzewidzianymi kłopotami. Doradcy niewiele dopomogą. Właściwie nic takiego złego się nie stanie. Jednak rok będzie ciężki, pełen codziennych trosk. Trzeba się z tym pogodzić i przetrwać.

 

- Rok ŚWINI dla PSA, będzie się cieszył urokami życia towarzyskiego, zyska nowych przyjaciół, którzy okażą mu pomoc. Zaczną napływać pieniądze, na które nie liczył. Los czuwa nad psem. Nie wyda darzy się nic nadzwyczajnego. Nie nastąpią większe zmiany. Życie potoczy się wolno i spokojnie w poczuciu bezpieczeństwa. Będzie czas na refleksję.

 

- Rok ŚWINI dla ŚWINI, to brak dyscypliny może utrudniać codzienne życie. Świnki dobrze się czują w tym roku. Są zadowolone, chociaż nie potrafią pokierować codziennymi sprawami i problemami dnia powszedniego. Pomimo różnych wad potrafią się jakoś dogadać ze sobą.

 

Następny rok od dnia 25 stycznia 2020 roku do 11 lutego 2021 roku będzie rokiem SZCZURA w żywiole ZIEMI. W ten sposób rozpocznie się następny okres astrologii chińskiej na następne 60 lat.

 

styczeń 2019

mgr inż. Danuta Ćwiakowska

astrolog

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com