Gdzie kupię aloe wera i po co?

Blog Magii » Gdzie kupię aloe wera i po co?

2018-11-10 10:17
  • aloes wera
    aloes wera

 

 

Aloe Vera dobrodziejstwo natury

 

Od czasów wedyjskich aloes wykorzystywany jest do leczenia różnych dolegliwości zdrowotnych ze względu na liczne właściwości lecznicze. Aloe Vera ma zastosowanie nie tylko w ajurwedzie ale i w medycynie powszechnej. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych, jakie daje nam aloes, począwszy od poprawy zdrowia po konserwowanie żywności.

 

Aloe Vera wzmacnia system odpornościowy, opóźnia proces starzenia, leczy zapalenie skóry, łagodzi zaburzenia miesiączkowania, zmniejsza ból stawów, leczy rany, leczy nudności, eliminuje owrzodzenia, obniża poziom cukru we krwi, zapobiega cukrzycy, zmniejsza stres oksydacyjny, hamuje wzrost nowotworu, leczy skutki uboczne radioterapii, wspomaga wzrost włosów i łagodzi objawy refluksu żołądkowego.

 

Ta szeroko stosowana roślina lecznicza obniża również poziom cholesterolu i trójglicerydów, poprawia funkcje układu krążenia, łagodzi bóle stawów i mięśni, zwiększa długość życia i leczy choroby dziąseł. Roślina ta była stosowana od wieków w celu złagodzenia bólu. Ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

 

Aloes zwyczajny jest również znany jako aloes leczniczy, a niektóre z jego popularnych nazw to Lily of the Desert, Burn Plant i Elephant's Gall. Należy do rodziny soczystych roślin z rodzaju "Aloe". Wielkie zalety tej rośliny zostały uznane przez wiele cywilizacji, w tym Egipcjan, Hiszpanów, Persów, Greków, Włochów, Afrykanów, Japończyków i Indian. Roślina ta występuje w ciepłym, suchym klimacie głównie w Indiach, Afryce i Meksyku.

 

Uważa się, że aloes pochodzi z Sudanu i jest używane od ponad 6000 lat. Według historii był używane przez Kleopatrę do pielęgnacji urody i Aleksandra do opieki zdrowotnej podczas wojen. Gatunek ten ma szerokie zastosowanie w ziołowych produktach leczniczych i ajurwedyjskich. Roślina z aloesu Vera zawiera związki takie jak mannany, polisacharydy, lektyny i antrachinony, które są wyjątkowo korzystne dla zdrowia ludzi.

 

Istnieją dwa rodzaje roślin Aloe Vera, które są znane jako Aloe Vera i Aloe Vera Barbedensis.

 

Aloe Vera zawiera wiele witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania wszystkich układów organizmu.

 

Oto proste wytłumaczenie aktywnych składników aloesu:

 

Aloe Vera zawiera przeciwutleniacze witaminy A, C i E - plus witaminę B12, kwas foliowy i cholinę.

 

Zawiera osiem enzymów, w tym alizyt, fosfatazę alkaliczną, amylazę, bradykinazę, karboksypeptydazę, katalazę, celulazę, lipazę i peroksydazę.

 

Minerały takie jak wapń, miedź, selen, chrom, mangan , magnez, potas, sód i cynk są obecne w aloesie.

 

Dostarcza 12 antrachinonów - Wśród nich są aloina i emodyna, które działają jako środki przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

 

Obecne są cztery kwasy tłuszczowe, w tym cholesterol, kampesterol, beta-sisosterol i lupeol - wszystkie zapewniają działanie przeciwzapalne.

 

Obecne są hormony zwane auksynami i giberelinami; pomagają w gojeniu ran i mają właściwości przeciwzapalne.

 

Aloes zapewnia cukry, takie jak monosacharydy (glukoza i fruktoza) i polisacharydy.

 

sprawdź sam pod linkiem   http://www.magiauzdrawiania.pl/aloe-vera-suplementy,244.html

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com