Dziurawiec – magia ziół, ziołolecznictwo

Blog Magii » Dziurawiec – magia ziół, ziołolecznictwo

2020-08-20 18:05
  • dziurawiec
    dziurawiec

 

 

Dziurawiec – magia ziół, ziołolecznictwo

 

Dziurawiec podobnie jak i inne zioła polne, oprócz fantastycznego działania uzdrawiającego, zgodnie z magią ludową, ma również silne działanie magiczne.

 

Najlepiej zbiera się go od czerwca do sierpnia na łąkach, pastwiskach i polanach leśnych. Dziurawiec rośnie „stadnie” w kępach swoich żółtych kwiatków. Dlatego jest łatwy w rozpoznaniu. Jego drobne, żółte kwiatki, gdy patrzysz na nie pod słońce powinny mieć dziurki, a sok z zielonej jego łodygi, farbuje skórę na kolor żółtawy.

 

Moc uzdrawiającą ziela Dziurawca doceniano już w starożytności, medycyna ludowa była przekonana, że wcierając sok z dziurawca w ciało, daje mu siły i moc witalna. Ziele to można znaleźć również pod nazwa, np. ziele św. Jana, ruta polna, ziele bogini itp.

 

Jak można używać dziurawiec? Należy stosować się do zaleceń magii ludowej, np. w czerwcu wrzucać dziurawiec do wody, co ma zapewnić przyciągniecie szczęścia. Natomiast powieszenie przy drzwiach i w oknie chroni dom przed piorunami, jak i przed negatywnymi energiami.

 

Włożenie dziurawca tam, gdzie się trzyma pieniądze, chroni je przed zazdrością ludzi i pozwoli na rozsądne ich wydawanie.

 

Noszenie go przy sobie chroni przed nieszczęściem, a przy publicznych wystąpieniach dodaje odwagi i wiary w siebie.

 

Natomiast olej dziurawcowy leczy oparzenia, rany, egzemy i doskonale nadaje się do masaży. Dobrze wpływa na podświadomość i prawdomówność.

 

Suszony dziurawiec stosowany jest w magii do różnego rodzaju rytuałów oraz palenia i okadzania.

 

Suszony dziurawiec nadaje się do spalania w kadzielnicach. Jeżeli jesteś w związku, to wzmocni uczucie pomiędzy wami, rozbudzi też namiętność. Jeżeli jesteś sama to ochroni cię przed wejściem w negatywne relacje. Regularne spalanie oraz okadzanie dziurawcem ma duże działanie ochronne dla ciebie i domu.

 

Przed spalaniem czy okadzaniem dziurawcem (podobnie jak innymi ziołami), najlepiej wypowiedzieć intencję w jakiej będziemy spalać zioło.

 

Przy wysokich temperaturach i wysokim słońcu nie powinno się pic wywaru z dziurawca, ani smarować nim swojego ciała, gdyż pod wpływem słońca mogą wystąpić brzydkie czerwone plamy.

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com