Archanioł Metatron, Kanclerz Nieba, Anioł Konwencji i Król Aniołów

Blog Magii » Archanioł Metatron, Kanclerz Nieba, Anioł Konwencji i Król Aniołów

2020-09-20 13:38
  • metatron
    metatron

 

 

 

Archanioł Metatron, Kanclerz Nieba, Anioł Konwencji i Król Aniołów

 

Archanioł Metatron jest podobno najmłodszym i najwyższym rangą archaniołem oraz jednym z dwóch archaniołów, którzy kiedyś żyli na Ziemi jako ludzie. Archanioł Metatron był na ziemi prorokiem Enochem, siódmym patriarchą po Adamie.


O tym, jak został angelizowany, opowiada nam apokryf Starego Testamentu zwany Księgą Henocha.


Cechy charakterystyczne: Kolor – złoty, Kamienie – wszystkie błyszczące, szlachetne, włącznie z diamentem, Kadzidło – zapach żywicy metal - złoto oraz inne nieodkryte skarby ziemi, świeca – w kolorach żółci, pomarańczy i złota.

 

Archanioł Metatron otrzymał 70 innych imion, odpowiednio do 70 języków świata. W imieniu Boga ma prawo sądzić anioły i wywyższać je.

 

Metatron służy przed Tronem Najwyższego nie tylko niebu, ale też ziemi. Dlatego przyznano mu wiele cech (podczas gdy inne archanioły patronują tylko jednej) inteligencję, roztropność, życie, pokój, Szekinę, moc i potęgę, siłę, dobroć, miłość, piękno, bojaźń bożą, równowagę, sprawiedliwość, przetrwanie, miłosierdzie i łagodność. Metatron przewodzi wszystkim chórom grającym i śpiewającym przed Tronem Najwyższego. Zwany jest również wielkim zegarmistrzem i architektem Boga, kronikarzem księgi karmicznej – Akaszy, w której pieczętuje lub wymazuje uczynki człowieka, w jego posiadaniu znajduje sie Róg Obfitości. Metatron jest też znany jako Pierwszy i Ostatni Archanioł i nosi różne nazwy: Kanclerz Nieba, Anioł Konwencji i Król Aniołów, mówi się także że jest Duchem Ognia o 36 skrzydłach i niezliczonej liczbie oczu i wraz z innymi aniołami pilnuje bram siódmego nieba, a także drzewa życia i jest pomostem między ludźmi a świętością.

 

Metatron współpracuje z Matką Marią, by pomóc dzieciom – żyjącym i tym, które przeszły na drugą stronę. Kiedy w naszym życiu mamy problemy z własnymi dziećmi nie wahajmy się wezwać Metatrona, on na pewno przyjdzie nam z pomocą. Metatron pomaga także dzieciom Kryształowym i Indygo utrzymać ich naturalne duchowe talenty oraz radzić sobie w szkole, domu i wszystkich innych aspektach życia.

Jest to także anioł, który pomaga dokonywać właściwych wyborów w życiu, pomaga osiągnąć szczęście na ziemi, możemy też zwrócić się do niego, jeśli mamy jakiś problem a nie wiemy do jakiego anioła moglibyśmy sie zwrócić, w takiej sytuacji Metatron sam wyśle nam anioła najbardziej odpowiedniego do tego zadania.

 

Możemy go też prosić o pomoc w rzucaniu nałogów, odchudzaniu, powrocie na właściwą ścieżkę życiową wtedy napełni nas siłą i zmotywuje do działania, Modlitwa Rytuał do Archanioła Metatrona Aby połączyć się z energią archanioła, musimy wprowadzić nasz umysł w stan medytacji. Zapal anielskie kadzidełko oraz odpowiednią świecę intencyjną, dedykowaną Archaniołowi Metatronowi. (tutaj możesz kupić kadzidło i intencyjną świecę anielską)

 

Gdy zapach kadzidełka wypełni pomieszczenie, stań twarzą zwróconą w kierunku Ziemi Świętej, miejsca, gdzie siła wiary pokoleń proroków i wyznawców stworzyła potężne centrum energii duchowej, z której teraz możemy czerpać moc. Odmów lub odśpiewaj trzy razy „Anielski Hymn” i „Chwała na wysokości”. Następnie usiądź wygodnie i kontempluj w ciszy to, co Bóg uczynił dla Metatrona. Teraz wyobraź sobie, że otwierasz swoją czakrę serca, aby promień z korony Metatrona mógł wniknąć w jej wnętrze. Zacznij wsłuchiwać się w siebie. Być może usłyszysz odległe dźwięki anielskich śpiewów. Gdy poczujesz, że nadszedł czas, zacznij wzywać Metatrona – używaj jego wszystkich wielkich imion: Metatron, Mały Jahwe, Książę Oblicza. Z ufnością przekaż mu swoje prośby, przede wszystkim prośbę o wsparcie w modlitwie do Boga. Należy bowiem pamiętać o zasadniczej różnicy między aniołami i ich Stwórcą.

 

Modlitwy kierujemy do Boga, zaś archanioła gorąco prosimy o wsparcie. Poniżej przytaczamy modlitwę stosowaną, kiedy choruje dziecko:

 

„…Archaniele Metatronie, błagam

o Twą potężna i miłosierna interwencję;

pomóż (wstaw imię dziecka),

u której/ego stwierdzono takie … zaburzenia.

Proszę pomóż nam poznać wolę Boga dotyczącą tego dziecka

i pokieruj poczynaniami wszystkich dorosłych wokół niego,

by postępowali, mają na względzie jego dobro.

Poproszę pomóż nam stanąć stanowczo

naprzeciw ludzi u władzy i dokonać tego,

co uważamy za słuszne.

Błagam, pomóż wszystkim dorosłym

związanym z tym dzieckiem,

podejmować właściwe decyzje w jego imieniu

oraz prowadzić dyskusje w sposób konstruktywny,

nawet mimo różnicy zdań. Metatronie, proszę, chroń te dziecko od wszelkich krzywd teraz i w przyszłości. Dziękuję.”

 

Możesz zastosować tez inne modlitwy, w zależności od tego, jaki chcesz osiągnąć swoim działaniem cel.

Kolor świecy – biały, pomarańczowy, żółty

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com